środa, 24 czerwca 2026

Tropiąc ślad, czyli kartka lupa dla prawdziwego Sherlocka

 Człowiek wpada na najciekawsze pomysły w najmniej spodziewanym momencie
- też tak czasem macie?

Moja dzisiejsza inspiracja jest tego doskonałym przykładem.
A dlaczego?
Bo tekturkową bazę lupy postanowiłam stworzyć z okrągłych shakerów i... grzechotki 😅

 



W grupie moich bliskich scrapowych przyjaciółek znalazła się pewna osoba, która ma niesamowitego nosa do tropienia... wszystkiego 😅
Dlatego w tym roku postanowiłam, że w ramach urodzinowego prezentu, pójdę tym tropem i stworzę coś nawiązującego do detektywistycznych zdolności Ani.





Początkowo chciałam wykorzystać gotową bazę prawdziwej lupy i to ją ozdobić na prezent. Ale od czego ma się niezawodne tekturki!😎

W głowie od razu pojawił mi się okrągły shaker, który bez problemu został wytropiony na stronie Fabryki, natomiast "rączki" od lupy nie mogłam tak łatwo znaleźć.
Kiedy jednak przewijałam tekturki, w oko wpadła mi baza... grzechotki, wywołując okrzyk zwycięstwa i kończąc tym samym tekturkowe śledztwo.




Z racji, że Ania posiada 2 urocze kotki, je również postanowiłam załączyć do lupy - jestem pewna, że Pani Detektyw wytropiła je bez problemu 😊




Lupa oczywiście jest shakerem - złączyłam 2 zestawy okrągłych baz ze sobą, pomijając spody, przez co shaker jest przezroczysty, na czym mi zależało.
A skąd te literki w środku i co oznaczają?
...to już zagadka dla det. Hoppes 😉




Jak widzicie, wcale nie trzeba mieć konkretnej bazy, żeby móc coś stworzyć.
Często z pomocą przyjdzie kreatywność, wyobraźnia i... spontaniczne oświecenie 😅


Mam nadzieję, że moja dzisiejsza inspiracja zachęci Was do próbowania i eksperymentowania, a ja podrzucam Wam dowody mojej dzisiejszej "zbrodni", które bez problemu wytropicie w Fabryce Weny:






Dobrego dnia!



Paulina
@homeofcards_














wtorek, 23 czerwca 2026

Słodkie „Dziękuję” na zakończenie roku szkolnego

 Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, wzruszeń
 i radosnego oczekiwania na upragnione wakacje.
To także idealny moment, aby podziękować nauczycielom za ich trud, 
cierpliwość, serce i wiedzę przekazywaną każdego dnia. 
Zamiast klasycznego bukietu kwiatów, w tym roku postawiłam na coś trwalszego
 i... zdecydowanie słodszego!
Przedstawiam Wam personalizowane czekoladowniki
czyli eleganckie, ręcznie robione etui na tabliczkę czekolady,
które przygotowałam jako podziękowanie dla wspaniałych pedagogów.
Na każdym z nich znalazło się miejsce na wyjątkowe, 
tekturkowe sentencje, które idealnie oddają misję zawodu nauczyciela.
W środku, obok kieszonki na czekoladę, umieściłam pełne wdzięczności, 
personalizowane życzenia od dzieci i ich rodziców. 
Urocze tekturki przedstawiające buźki chłopca i dziewczynki 
dodają wnętrzu dziecięcego, ciepłego uroku i przypominają, 
od kogo płynie to prosto z serca płynące podziękowanie.
 
  
Użyłam:
 
      

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia 😘 
marysJa

poniedziałek, 22 czerwca 2026

Roczek Juliana

 Hej :)

Dziecięce kartki to jakoś niezbyt moja ulubiona tematyka, ale zdarza mi się je robić.

Kartka na roczek Julka miała konkretne wytyczne. Kolory, samochód i jedynkę, więc wszystko co chciałam znalazłam w fabryce i powstała.



Postawiłam na sporą ilość tekturek i dzięki temu nie musiałam wymyślać czym ją zapełnić ;)



Ozdobiłam również pudełko. Zarówno w środku jak i na wierzchu.



Do tego błękit, beż i trochę lustrzanego błysku, tym razem w srebrnym wydaniu.

Do zrobienia kartki wykorzystałam:

 
 


Pozdrawiam















piątek, 19 czerwca 2026

Urodzinowy torcik

 Dzień dobry!

Wiedzieliście, że w ofercie Fabryki Weny znajdują się piękne ażurkowe torty piętrowe? Jeśli nie, to już wiecie :P Torcik który znajduje się w środku mojej kartki dodatkowo podkleiłam papierem scrapowym co dało taki bardzo fajny efekt. Delikatną tekturkową ramkę wkleiłam w papierową serwetkę- spójrzcie jak świetnie się komponują. W kompozycjach kwiatowych znalazły się także tekturkowe zawijaski. Co myślicie o mojej urodzinowej pamiątce?








W pracy użyłam:

Ściskam!






czwartek, 18 czerwca 2026

Żegnaj szkoło, czyli kartko-lizaki z podziękowaniami

 Lato, lato, lato czeka...

Chyba można już powoli nucić te słowa, prawda? 😊

A skoro lato za pasem, razem z nim zbliża się również koniec roku szkolnego.
Będąc dzieckiem, nie mogłam się doczekać tej chwili, ale teraz, kiedy mój syn kończy kolejną klasę, cóż mogę rzec... "byle do września" 😅


Koniec czerwca to często pożegnania również w przedszkolnych grupach i właśnie z tej okazji powstała moja dzisiejsza inspiracja:



Mój młodszy syn uczęszcza w przedszkolu do grupy "Sówek", więc kiedy zobaczyłam tekturkę z tym motywem w Fabryce, nie mogłam się na nią nie skusić 💚





W towarzystwie uroczej absolwentki znalazły się jeszcze tekturkowe kredki i gwiazdki oraz oczywiście napis z podziękowaniem.




Tył kartki posłużył jako miejsce na zdjęcie grupy oraz podpisy dzieci, po czym całość "zapakowałam" w celafon, jak na prawdziwego lizaka przystało 😉






Mam nadzieję, że taka dość nietypowa forma kartki jako podziękowanie dla nauczyciela również przypadnie Wam do gustu, a jeśli chcielibyście spróbować wykonać podobną, koniecznie pędźcie do Fabryki Weny po szkolne tekturki!

Ja, w swojej dzisiejszej inspiracji, skorzystałam z poniższych:







Dobrego dnia!



Paulina
@homeofcards_








Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia