wtorek, 23 czerwca 2026

Słodkie „Dziękuję” na zakończenie roku szkolnego

 Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, wzruszeń
 i radosnego oczekiwania na upragnione wakacje.
To także idealny moment, aby podziękować nauczycielom za ich trud, 
cierpliwość, serce i wiedzę przekazywaną każdego dnia. 
Zamiast klasycznego bukietu kwiatów, w tym roku postawiłam na coś trwalszego
 i... zdecydowanie słodszego!
Przedstawiam Wam personalizowane czekoladowniki
czyli eleganckie, ręcznie robione etui na tabliczkę czekolady,
które przygotowałam jako podziękowanie dla wspaniałych pedagogów.
Na każdym z nich znalazło się miejsce na wyjątkowe, 
tekturkowe sentencje, które idealnie oddają misję zawodu nauczyciela.
W środku, obok kieszonki na czekoladę, umieściłam pełne wdzięczności, 
personalizowane życzenia od dzieci i ich rodziców. 
Urocze tekturki przedstawiające buźki chłopca i dziewczynki 
dodają wnętrzu dziecięcego, ciepłego uroku i przypominają, 
od kogo płynie to prosto z serca płynące podziękowanie.
 
  
Użyłam:
 
      

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia 😘 
marysJa

poniedziałek, 22 czerwca 2026

Roczek Juliana

 Hej :)

Dziecięce kartki to jakoś niezbyt moja ulubiona tematyka, ale zdarza mi się je robić.

Kartka na roczek Julka miała konkretne wytyczne. Kolory, samochód i jedynkę, więc wszystko co chciałam znalazłam w fabryce i powstała.



Postawiłam na sporą ilość tekturek i dzięki temu nie musiałam wymyślać czym ją zapełnić ;)



Ozdobiłam również pudełko. Zarówno w środku jak i na wierzchu.



Do tego błękit, beż i trochę lustrzanego błysku, tym razem w srebrnym wydaniu.

Do zrobienia kartki wykorzystałam:

 
 


Pozdrawiam















piątek, 19 czerwca 2026

Urodzinowy torcik

 Dzień dobry!

Wiedzieliście, że w ofercie Fabryki Weny znajdują się piękne ażurkowe torty piętrowe? Jeśli nie, to już wiecie :P Torcik który znajduje się w środku mojej kartki dodatkowo podkleiłam papierem scrapowym co dało taki bardzo fajny efekt. Delikatną tekturkową ramkę wkleiłam w papierową serwetkę- spójrzcie jak świetnie się komponują. W kompozycjach kwiatowych znalazły się także tekturkowe zawijaski. Co myślicie o mojej urodzinowej pamiątce?








W pracy użyłam:

Ściskam!






czwartek, 18 czerwca 2026

Żegnaj szkoło, czyli kartko-lizaki z podziękowaniami

 Lato, lato, lato czeka...

Chyba można już powoli nucić te słowa, prawda? 😊

A skoro lato za pasem, razem z nim zbliża się również koniec roku szkolnego.
Będąc dzieckiem, nie mogłam się doczekać tej chwili, ale teraz, kiedy mój syn kończy kolejną klasę, cóż mogę rzec... "byle do września" 😅


Koniec czerwca to często pożegnania również w przedszkolnych grupach i właśnie z tej okazji powstała moja dzisiejsza inspiracja:



Mój młodszy syn uczęszcza w przedszkolu do grupy "Sówek", więc kiedy zobaczyłam tekturkę z tym motywem w Fabryce, nie mogłam się na nią nie skusić 💚





W towarzystwie uroczej absolwentki znalazły się jeszcze tekturkowe kredki i gwiazdki oraz oczywiście napis z podziękowaniem.




Tył kartki posłużył jako miejsce na zdjęcie grupy oraz podpisy dzieci, po czym całość "zapakowałam" w celafon, jak na prawdziwego lizaka przystało 😉






Mam nadzieję, że taka dość nietypowa forma kartki jako podziękowanie dla nauczyciela również przypadnie Wam do gustu, a jeśli chcielibyście spróbować wykonać podobną, koniecznie pędźcie do Fabryki Weny po szkolne tekturki!

Ja, w swojej dzisiejszej inspiracji, skorzystałam z poniższych:







Dobrego dnia!



Paulina
@homeofcards_








wtorek, 16 czerwca 2026

Jeszcze posłodzę

 Witajcie!

Nie chcę być monotematyczna w czerwcu, ale jednak ten miesiąc narzuca nam tak ważne wydarzenie, jakim jest koniec roku szkolnego. Przygotowałam jeszcze kilka mercowników, które chciałabym Wam pokazać, bo one ukazują całe bogactwo tekturek możliwych do wykorzystania, by stworzyć wszelakie prace związane z edukacją. 

Jak zobaczyłam tę otwartą księgę w chmurzystej ramce, wiedziałam, że muszę ją wykorzystać. Okazja szybko się znalazła. Fantastyczny motyw!





Tu z kolei koniecznie chciałam umieścić cytat na tej ciekawej "drewnianej" tabliczce. Tak niewiele trzeba, by uzyskać pożądany efekt.




Użyłam:



Pozdrawiam!

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia