czwartek, 14 grudnia 2017

Gościnna projektantka: Agraffka

Fajnie jest upamiętnić wszystkich członków swojego rodu, a jeśli ktoś interesuje się historią swojej rodziny i czuje szczególną więź z poprzednimi pokoleniami zachęcam do wykonania drzewa rodowego. Nie musi być namalowane, narysowane ani wykonane w specjalnych programach komputerowych. Jeśli masz nieco fantazji, czasu i cierpliwości ;) dasz radę wykonać je sam! 
Ja wymyśliłam drzewo sznurkowe, jest przy tym sporo pracy ale efekt gwarantowany! 
niezbędne materiały:

tektura introligatorska 2 szt  i sznurek jutowy


Potrzebujemy nakreślić ołówkiem kształt drzewa (najlepiej najpierw na brudno).Potem ten kształt przenieś na tekturę i wyciąć ostrożnie nożykiem. No i do roboty! Całe drzewo należy wykleić sznurkiem...jednym kawałkiem pień, kolejnymi całymi kawałkami gałęzie (na pniu i gałęziach sznurek układamy w stosunku do siebie prostopadle)
W zależności od tego ile masz czasu, możesz zrobić proste drzewo wypisując jedynie nazwiska członków rodziny, a możesz też wzbogacić je wklejając w odpowiednie miejsca zdjęcia twoich krewnych, a także odnalezione podobizny twoich przodków. 


Nasze drzewo możemy ozdobić wg własnej inwencji twórczej :) ja postanowiłam foty dociąć w chorągiewki. Często przemycam w swoich pracach ulotne motywy takie jak pióro, motyl, ptaki....więc musiały znaleźć się i tu :) i oczywiście nie obyłoby się bez Fabrykowych tekturek!  

Takie scrapowe drzewo może być zaskakującym prezentem! A poszukiwanie przodków i analizowanie koligacji rodzinnych może stać się prawdziwą pasją!

Użyłam:

 

Pozdrawiam,
Agraffka

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia