niedziela, 29 października 2017

Kurs na bombkę z shakerboxem

Skoro święta są już coraz bliżej, dzisiaj chciałam Wam podzielić się z Wami kursem na mediową bombkę ze śnieżnym shakerboxem oraz napisem "Wesołych Świąt".
  Do zrobienia bombki potrzebujemy następujących rzeczy (na zdjęciu nie ma gazy i perłowej farby akrylowej):  

 
Najpierw sklejamy shakerbox. Ja użyłam trzech warstw.
 Kółko wycięte z papieru scrapowego naklejamy na bazę, a później przyklejamy choinki wycięte wykrojnikiem, potem przyklejamy kółko z tektury i zostawiamy do wyschnięcia.Kółko wycięte z folii przyklejamy pod spód drugiego tekturkowego okręgu. Czekamy aż te obydwa komplety wyschną i dopiero wtedy napełniamy warstwę z choinkami brokatem i sklejamy wszystko razem.

Gotowy shakerbox przyklejamy na  bombkę (wykorzystałam gelmedium i klej na gorąco). 
 Dookoła ramki przyklejamy za pomocą gelmedium kulki 3D, spokojnie można wykorzystać do tego celu kulki styropianowe różnej wielkości.
 Gdzieniegdzie wciskamy kawałeczki poszarpanej gazy. Można to zrobić wcześniej, przed przyklejeniem kulek.
 Gdy gel medium jest jeszcze mokre- dokładamy dookoła ramki gwiazdeczki do ozdoby. I zostawiamy wszystko do dokładnego wyschnięcia, zanim weźmiemy się za dekorowanie drugiej połowy.
 Gdy poprzednia połówka jest już sucha- zaczynamy dekorować drugą. Robimy z gel medium kółko, zostawiając po środku puste miejsce- gdzie później nakleimy napis "Wesołych Świąt".
 Na mokre gel medium przyklejamy kawałeczki gazy i kulki 3D i czekamy aż wszystko wyschnie dokładnie.
 Gdy druga strona jest już wyschnięta, za pomocą gąbki nakładamy na całość (z wyjątkiem folii shakerboxa) farbę akrylową. Użycie gąbki da nam ciekawą strukturę. Tam, gdzie nie da się nałożyć farby gąbką, używamy miękkiego pędzla.
 Na pokrytą farbą pustą część bombki naklejamy napis "Wesołych Świąt" i gwiazdki z tekturki.
Gdy farba akrylowa wyschnie, delikatnie kolorujemy bombkę za pomocą pędzelka wodnego i pasteli olejnych. Zamiast pasteli można użyć dowolnego sposobu kolorowania.
 Na koniec, za pomocą gąbki, nakładamy odrobinę perłowej farby akrylowej.
 Zaczep bombki można ozdobić wstążką i koronką. 

 Mam nadzieję, że ten kurs zainspiruje Was do zrobienia podobnych ozdób choinkowych.

Wykorzystałam:

http://fabrykaweny.pl/pl/p/Tekturka-Sniezynki-1-Boze-Narodzenie/560  http://fabrykaweny.pl/pl/p/Tekturka-gwiazdki-zestaw-gwiazdek-216-szt/115  http://fabrykaweny.pl/pl/p/Tekturka-shaker-box-kolo-8-cm/1106

http://fabrykaweny.pl/pl/p/Tekturka-zestaw-napisow-Wesolych-Swiat-3-sztuki/619

 Miłego wieczoru!

6 komentarzy:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia